Za dobu svého cestování po ČR jsem nezažil hotel, ve kterém by nešlo přespat, průměrná úroveň služeb je pro normálního člověka plně postačující. Celkově mám zkušenost takovou, že platí, že nejlepší jsou hotely ve středně velkých městečkách v oblastech, které jsou celkově považovány za pěkné (Jižní Čechy, sever Středních Čech atd.), a to jak kvalitou ubytování, tak přístupem personálu. Konkrétní zkušenosti viz níže..


Název webové stránky Navštíveno Popis
Hotel Ostrovec, Volyně www.ostrovec.cz 2010 Pěkný hotel za cenu adekvátní kvalitě, na pokoji vana, nedaleko centra městečka, dobře jsem se tam najedl, parkování hned před hotelem, venku zahrádka, celkově příjemné místo, lze doporučit jako "základnu" na víc dní pro výlety do okolí. Jen jim trochu dlouho trvalo než si všimli že jsem se tam přišel taky najíst večer :)
Hotel "Na panské", Lnáře www.restaurace_lnare.cz 2010 Dost lowcost ubytovna (300Kč/noc), kvalitou nejhorší co sem kdy kde spal, ale také velmi nízká cena, takže nelze nic namítat. Na přespání stačí ale to je tak všechno, WC a sprcha mimo pokoj, ale dobře jsem se tam najedl, před hotelem zahrádka, parkování před hotelem. Ke snídani jsem zdarma dostal reality show "Vyhození nekvalitního brigádníka" :)
Hotel Ještěd, Liberec www.jested.cz 2011 Samozřejmě patří k drahým hotelům (1245Kč/noc), ale vzhledem k atraktivitě místa to není cena přemrštěná, parkování v ceně (jinak se na vrcholu platí), trochu mě zklamalo jídlo, které bylo jen standardně dobré, přeci jen jsem čekal že bude více "luxusní". Noční výhled na svítící Liberec nebo zapadající Slunce je super, interiér hotelu je zašlostí poplatný době vzniku, ale zase díky kvalitnímu designu a celkovému místu oplývá neopakovatelným geniem loci :)
Hotel Paganini, Mělník melnik.hotel-paganini.cz 2011 Sice bezproblémový ale drahý hotel (1200 Kč/noc), má sice 4 hvězdičky, ale nevšiml jsem si čím by se kromě ceny odlišoval od tříhvězdičkových. Jídlo dobré, parkování hned před hotelem, pivo Plzeň. Blízko mělnickým pamětihodnostem.
Hotel "U radnice", Louny www.hoteluradnice.cz 2011 Sice zvenku trochu vizuálně zapadlý hotel, ale jinak příjemné místo s dobrou kuchyní za normální ceny. Celkově hotel s asi nejlepším poměrem cena vs. celková spokojenost, co sem měl příležitost navštívit. Parkování u hotelu, ze zahrádky výhled na řeku.
Hotel "U lva", Bílina www.hotelulva.cz 2011 Jeden z horších hotelů co sem navštívil, i když celá ta severočeská oblast je taková divná a asi to je jen toho odrazem. Ubytování sice čisté, ale celkový dojem jak ze 70. let, už by to chtělo nějaký upgrade. Umístěn přímo na náměstí v Bílině, parkování před hotelem (ale ne pouze pro hotelové hosty), na druhou stranu kuchyni není co vytknout.
Hotel "Paříž", Jičín www.hotel-pariz-jicin.cz 2011 V podstatě průměrný hotel za průměrnou cenu, pokoj co jsem obýval spíše menší. Parkování v rámci hotelu, i když je to trochu dál, s jídlem spokojenost, takže celkově sice nenadchl, ale celkově není co objektivně vytknout.
Penzion "U tří sedláků", České Budějovice www.penzionutrisedlaku.cz 2010 V centru Budějovic lze ospravedlnit mírně vyšší ceny a přeci jen o něco méně srdečný přístup personálu než v menších městech, jinak ale ubytování bez problémů, v objektu stylová česká hospoda. Trochu problematické parkování. Co by kamenem dohodil od náměstí v Budějovicích.
Penzion "Pod Branou", Klatovy www.pod-branou.cz 2010 V centru Klatov, parkování před penzionem, bez větších námitek, snad jen trochu stísněný pokoj. Od mé návštěvy má však zřejmě již jiného majitele a dříve se také myslím jmenoval jinak.
Penzion "Adler", Dobruška www.adler-dobruska.cz 2012 Přímo na náměstí v Dobrušce, parkování přímo před pensionem. Součástí penzionu není restaurace, ale nejbližší je vzdálena cca 50 metrů, ceny přijatelné, na snídani (v penzionu) byl se mnou spisovatel Viewegh s dětičkama. Podnik zřejmě nemá stálou recepci, u vchodu umístěna cedulka s telefonním číslem.
Hotel na zámku Letohrad www.hotelnazamkuletohrad.cz 2012 Prostředí zámku je sice lákavé, ale ubytování až ve třetím patře působí jak z 80. let, tedy žádný přepych. Parkování na náměstí (cca 150 metrů od hotelu), cena také spíše nadprůměrná oproti jiným hotelům, naopak v rámci zámeckého nádvoří velmi pěkná restaurace s dobrou kuchyní.
Hotel "Krokus", Pec pod Sněžkou www.hotelkrokus.cz 2012 Hotel přímo na náměstí v centru Pece, na dohled od výchozího parkoviště při výstupu na Sněžku, hotelové parkování hned za hotelem (trochu stísněné), sice je to starší objekt a dispozice pokojů je poplatná době vzniku (bez předsíně), ale jinak bez námitek. Příjemně jsem byl překvapen solidní cenou, na to v jak atraktivním místě se nachází. To co mi uvařili bylo velmi dobré.
Hotel "Obecní dům", Semily www.hotel-semily.cz 2012 Hotel na pohled trochu zašlý (zřejmě vznikl přebudováním obecního domu tipuju z doby první Republiky), zvenku vypadá jak kdyby měl zavřeno (restaurace v hotelu byla zavřená). Vybavení pokoje je také staršího data, parkování cca 200m od hotelu na veřejném parkovišti, nejbližší restaurace pár set metrů, snídaně v hotelu. Na druhou stranu přes vizuálně slabší dojem byl v hotelu ochotný personál a nízká cena, což je pozitivum.
Hotel "U Vlašského dvora", Kutná Hora www.vlasskydvur.cz 2012 V centru Kutné Hory, opravdu za rohem od Vlašského dvora, což by vysvětlovalo vyšší cenu, parkování cca 100 metrů od hotelu, pokoje bez problémů, v hotelové restauraci se dobře vaří. V jiných hotelech se personál tedy více usmíval, což má na celkovou spokojenost taky vliv.
Hotel "Lahofer", Znojmo www.hotel-lahofer.cz 2011, 2012 V centru Znojma, cena nadprůměrná, ovšem celkově hotel ve vyšším standardu (luxusní vybavení koupelny, k pokoji karta, nikoliv klíč..), restauraci jsem neměl tu čest vyzkoušet, snídaně na průměrném standardu, ochotný a příjemný personál a možnost zakoupit mnoho druhů místních vín přímo v hotelu. Parkování na uzavřeném hotelovém parkovišti.
Hotel "Biograf", Písek www.hotelbiograf.com 2013 O dvě stovky více než na Ještědu, dvakrát tolik co v centru Pece pod Sněžkou, Bože za co? Sice pěkný hotel, kterému není co vytknout, ale cena 1450,- je za kvalitu, kterou nabízí mnoho levnějších hotelů přeci jen trochu moc..
Hotel "Bílý Lev", Rokycany www.bilylev.rokycany.cz 2013 Hotel z dob nedávné totality, i když ne zrovna moderní, tak na normální přespání s večeří a snídaní bohatě stačí. Parkování před hotelem na městském parkovišti. Bonusem je pěkný výhled na přilehlé náměstí, cena řekl bych přiměřená, možná jen lehce nadprůměrná.
Pivovarský Dvůr Zvíkov www.pivovar-zvikov.cz 2014 Velmi sympatický podnik s vlastním pivovarem a velmi dobrým a také silným pivem. Jsa tam ubytován za firemní peníze neznám cenovou hladinu, ale kvalita služeb a jídla na velmi dobré úrovni. Ideální jako základna pro výlety po okolí i na více dní. Velmi zajímavá je také možnost exkurze do samotného pivovaru.
zámecký hotel Metternich, Kynžvart www.marienbad.com/metternich 2014 Trochu dražší, ospravedlněno atraktivní lokalitou, ne však předražené, blízko zámku a golfového hřiště, parkování hned před hotelem, dobrá kuchyně, pokoje na běžném průměru, nic luxusního, vcelku ok.
hotel Mova, Kadaň www.movakadan.cz 2014 Mírně nadprůměrné ceny, mimo historické centrum Kadaně, ale pěšky kousek, restauraci jsem nezkoušel, parkování hned u hotelu, velmi velkoryse pojatý pokoj, velký, s pěkným nábytkem a komfortní koupelnou, lze doporučit jako základnu pro více dní
hotel Hájek/Asia, Příbram www.hotelasia.cz 2015 Lehce zašlý porevoluční vesrkze ničím nijak zajímavý hotel, nenadchne ani neurazí, pokoj nic moc prostorný, ale na jedno přespání v pohodě stačil.
hotel Taverna, Javorník www.hotel-taverna.cz 2015 Solidní a příjemný podnik v severním cípu Moravy, ochotný personál, dobré jídlo, pokoj nepatřil k největším, ale poutnikovi postačil, parkování u hotelu, ceny přiměřené.
pension Grizzly, Ludvíkov www.pensiongrizzly.cz 2015 Hotýlek jako vystřižený z podhůří Alp, nevelký ale útulný pokoj a ostatní prostory v celodřevěneném designu, restaurace plná loveckých trofejí, parkování přímo před objektem, ceny rozumné, lze doporučit jako základnu na více dní.
hotel Fontána, Kovářov www.hotel-fontana.cz 2016 No, takovej komplex z předchozího režimu se vším co k tomu patří, což je samo o sobě pro mě odpuzující, nicméně přespat se tam v pohodě dalo a ani jídlo tam nevaří špatný, takže kromě designu nic negativního. Plus na recepci hodná a ochotná paní.
fara Rančířov livingvenues.com/fara-rancirov 2017 Pohodové ubytování v budově bývalé fary, ochotný personál, dobré jídlo, za hotelem hřiště. Nevim moc ceny, byl sem tam služebně :)
hotel Gurmán, Horšovský Týn www.hotel-gurman.cz 2017 Sice trochu dražší, ale vyšší cena vcelku zasloužená. Hned vedle zámku, parkování přímo před hotelem, luxusně velký pokoj, ochotní lidé, dobré jídlo a vlastní pivo. Co víc chtít :)
hotel Berchtold, Kunice www.zamekberchtold.cz 2018 Takové docela v pohodě ubytování, za firení peníze, je to sice na zámku, ale interiéry nic historického nenabízí
hotel Globus, Praha www.hotel-globus.cz 2018 Na Prahu levné a blízko metra, ideálka řekl bych :)
hotel Zlatý kříž, Kaplice -- 2018 Docela drahé, na náměstí ale nic moc..
hotel Mrkáček, Lišov www.hotel-mrkacek.cz 2018 Jen studené večeře, ale na přespání na cestách v pohodě
penzion Barunka, Jeseník http://www.denni.cz 2019 Na přespání ideální, bez jídla, ale hned vedle je pěkná kavárnička
hotel Karel IV., Turnov www.hotelkareliv.cz 2020 Pidipokoje, jinak vcelku normální hotel, parkoviště hned za hotelem, je tam i bazén ale nezkoušel jsem.
hotel u Karla IV., Kadaň www.ukarla-kadan.cz 2021 Hotel a restaurace v trchu historickém stylu, vcelku hezké a v pohodě
hotel Gabreta, Sušice hotel-gabreta-hotel.cz 2021 V centru Sušice, takový normální v pohodě hotýlek, parkování hned před hotelem

Dále jsem byl spokojen v těchto restauracích (od roku 2013):

Pizzeria Italia - na náměstí v Telči.

Zámecká Restaurace - zámek Nové Hrady.

Chata Hvězda - Andrlův Chlum.

Zámecká restaurace - Kunín

Pivovar a hotel Excelent - Rýmařov

Riegrova chata - Kozákov

Zámecká restaurace - Jemniště

Restaurace Central - Kroměříž

Zámecká vrátnica - Vizovice

Zámecká restaurace - Dobříš

Restaurace Baltaci - Napajedla

Restaurace na Pinduli - u Zlína

Hotel Křemešník - Křemešník

Resturace Praděd - Praděd

Resturace Lesovna - Sv. Tomáš

Chata Hvězda - Hlavňov

Ranč Kostelany - Kostelany

Jiráskova chata - Dobrošov

Dále jsem byl tak trochu spokojen v těchto restauracích (od roku 2013):

Restaurace Radniční sklípek - ul. Kovářská, Kroměříž.

Restaurace v hotelu Arkáda, Bučovice


Zámky Hrady, ruiny, tvrze Církevní objekty Pietní místa Vojenské objekty Památníky bitev

Přírodní zajímavosti Technické památky Slavné osobnosti Vrcholy hor, rozhledny Ostatní zajímavosti Hotely

Info & Kontakt